Unknown: strripos(): Non-string needles will be interpreted as strings in the future. Use an explicit chr() call to preserve the current behavior in /home/fotokop1/elmakser.com/system/library/maza/browser.php on line 71Ofis kullanımı için en iyi tarayıcı hangisi? Hangi marka iyi? | Elmakser
Popüler kategoriler

Hızlı linkler

Sepet

Alışveriş sepetiniz boş!

Ara Toplam: 0,00 ₺
Toplam: 0,00 ₺
Elmakser Ofis Ürünleri
Elmakser
Elmakser teknoloji ürünleri

Ofis kullanımı için en iyi tarayıcı hangisi? Hangi marka iyi?

Elmakser - 9 Nis 2024 72 0 Yorum
Ofis kullanımı için en iyi tarayıcı hangisi? Hangi marka iyi?

Ofis kullanımı için en iyi tarayıcı hangisi? Hangi marka iyi?

Tarayıcılar düz yataklıdan sayfa beslemeliye, mobil veya masaüstüne kadar pek çok farklı biçimde mevcuttur; dolayısıyla tarama gereksinimlerinize en uygun olanın ne olduğuna karar vermek zor olabilir. Düz yataklı tarayıcılar, orijinal belgeleri taramak için kullanılan bir cam plakaya sahiptir ve yüksek kaliteli tarama gerektiren ofisler için mükemmel bir seçimdir. Düz yataklı tarayıcılar ayrıca fotoğraf, kitap veya hassas orijinaller gibi belgeleri taramak için de kullanışlıdır. Yaprak beslemeli tarayıcılar, çok sayfalı belgeleri taramak için en iyisidir ve hız ve verimliliğin görüntü çözünürlüğünden öncelikli olduğu yoğun ortamlar için çok uygundur.

Tarayıcı alırken nelere dikkat edilmeli?

İhtiyaçlarınıza uygun dijital görüntüler oluşturmak için fotoğraflarınızı güvenli bir şekilde işleyebilecek ve spesifikasyonlarınıza uygun dijital görüntüler oluşturabilecek bir tarama sistemi aramanız önemlidir.

Tarayıcı satın alırken dikkat edilmesi gereken özellikler

Bilgisayar için bir tarayıcı seçerken dikkate alınması gereken birkaç önemli özellik vardır.

 • 1. Çözünürlük ve Renk Derinliği

Çözünürlük, tarayıcının yakalayabileceği inç başına piksel sayısını (ppi) ifade eder. Çözünürlük ne kadar yüksek olursa tarayıcı o kadar fazla ayrıntı yakalayabilir. Renk derinliği, tarayıcının yakalayabileceği renk sayısını ifade eder. Renk derinliği ne kadar yüksek olursa renk üretimi de o kadar doğru olur. En az 600 ppi çözünürlüğe ve 24 bit veya daha yüksek renk derinliğine sahip bir tarayıcı arayın.

 • 2. Bağlantı özellikleri

Çoğu tarayıcı bir bilgisayara USB aracılığıyla bağlanır. Ancak bazı tarayıcılar Wi-Fi veya Bluetooth gibi kablosuz bağlantı seçenekleri de sunar. Belgeleri bir mobil cihazdan taramanız gerekiyorsa veya tarayıcıyı kablolu bağlantının pratik olmadığı bir yerde kullanmak istiyorsanız kablosuz bağlantı kullanışlı olabilir.

 • 3. Otomatik Belge Besleyici (ADF)

Büyük miktarda belge tarayacaksanız ADF'li bir tarayıcı arayın . ADF, tarayıcıya birden fazla sayfa yüklemenize ve hepsini aynı anda taramanıza olanak tanır. Bu, zamandan tasarruf edebilir ve üretkenliği artırabilir.

 • 4. Hız ve Verimlilik

Bir bilgisayar tarayıcısının hızı, dakikadaki sayfa sayısı (ppm) cinsinden ölçülür. Büyük hacimli belgeleri tarayacaksanız, yüksek tarama hızına sahip bir belge tarayıcı arayın. Bir tarayıcının verimliliği, beraberinde gelen yazılımdan da etkilenebilir. Taranmış belgelerinizi yönetmenize yardımcı olabilecek etkili ve kullanıcı dostu bir yazılımla birlikte gelen bir tarayıcı arayın.

 • 5. Boyut ve Taşınabilirlik

Tarayıcıyı farklı yerlerde kullanmayı planlıyorsanız, tarayıcının bilgisayar için boyutunu ve taşınabilirliğini göz önünde bulundurun. Düz yataklı tarayıcılar genellikle el tipi tarayıcılara göre daha büyüktür ve daha az taşınabilirdir. Taşıması kolay bir bilgisayar tarayıcısına ihtiyacınız varsa, elde taşınır veya taşınabilir bir tarayıcıyı veya kompakt bir düz yataklı tarayıcıyı düşünün.

 • 6. İşletim Sistemleri ve Yazılımlarla Uyumluluk

Bilgisayar için bir tarayıcı satın almadan önce, işletim sisteminiz ve kullanmayı planladığınız yazılımlarla uyumlu olduğundan emin olun. Çoğu tarayıcı, Windows ve Mac işletim sistemleriyle uyumlu sürücü ve yazılımlarla birlikte gelir. Ancak bazı tarayıcılar, işletim sistemlerinin daha yeni sürümleriyle veya belirli yazılım programlarıyla uyumlu olmayabilir. Satın almadan önce uyumluluk bilgileri için üreticinin web sitesini kontrol edin.

 • 7. Marka popülerliği ve müşteri desteği

Tarayıcı markasının itibarını ve üretici tarafından sunulan müşteri desteğinin kalitesini göz önünde bulundurun. Güvenilir ve dayanıklı, yüksek kaliteli tarayıcılar üretme konusunda iyi bir üne sahip bir marka arayın. Ayrıca üreticinin teknik destek ve garanti kapsamı da dahil olmak üzere iyi müşteri desteği sunduğundan emin olun.

 • 8. Bütçe ve satına alma maliyeti

Bilgisayar tarayıcılarının fiyatı 100 dolardan birkaç bin dolara kadar değişmektedir. Tarayıcı seçerken bütçenizi ve sizin için en önemli olan özellikleri göz önünde bulundurun. Daha yüksek fiyatlı bir tarayıcının daha gelişmiş özellikler ve daha iyi kalite sunabileceğini ancak özel ihtiyaçlarınız için gerekli olmayabileceğini unutmayın.

Tarayıcı Türü Neden Önemlidir?

Temel olarak tüm tarayıcılar aynı şeyi yapar. Belgeyi hareket ettirmek sureti ile görüntüyü bütünüyle yakalamak için cam, aynalar, bir ışık kaynağı, yüklü çift cihaz çipi ve kayışlar, silindirler ve motorların bir kombinasyonunu kullanırlar.

Tarayıcı Türleri

Öncelikle, hareket halindeyken yanınızda taşıyabileceğiniz portatif bir belge tarayıcıya mı ihtiyacınız var, yoksa masa üzerinde kullanılacak bir tanesine mi? İkincisi ise, bir masaüstü tarayıcıya ihtiyacınız olacaktır. Ancak çok seyahat ediyorsanız, yanınızda taşıyabileceğiniz en iyi taşınabilir tarayıcılardan biri daha uygun olabilir. Pek çok marka, inanılmaz derecede kompakt ve tesis dışındaki müşteri toplantılarına daha erişilebilir seyahatler için mobil tarayıcılar üretiyor bunlar belgelerin dijital kopyalarını hızlı bir şekilde oluşturması açısından faydalıdırlar.

 Dikkate almanız gereken bir sonraki şey, yapmanız gereken tarama miktarıdır. Daha fazla ve sık tarama yapmanız gerekiyorsa, sayfa beslemeli tarayıcı daha iyi olacaktır çünkü bu tür tarayıcılar otomatik belge besleyici (ADF) aracılığıyla birden fazla sayfayı aynı anda taramanıza olanak tanır. Ayrıca, yalnızca bir sayfayı tarayan tek taraflı bir tarayıcıyı kullanarak iki taraflı ve hızlı tarama için çift taraflı bir tarayıcıyı düşünebilirsiniz.

 • Düz Yataklı Tarayıcı

Tarayıcıları düşünürken insanların aklına genellikle ev ve ofislerde yaygın olarak kullanılan düz yataklı tarayıcılar gelir. Bu tarayıcı, adını belgelerinizi yerleştirdiğiniz düz sabit cam yatağından alır. Düz yataklı tarayıcılar çok yüksek bir çözünürlüğe sahiptir çünkü bunlar, yapılırken köşeleri kesmeye ihtiyaç duymayan tam boyutlu tarayıcılardır. Çözünürlük oranını tarayıcı özelliklerinde Dpi cinsinden belirtilen rakamlarla görebilirsiniz.

 • Sayfa Beslemeli Tarayıcı (ADF)

Çeşitli belge türlerini taramanız gerekiyorsa düz yataklı tarayıcı harika bir seçenektir, ancak toplu tarama yapıyorsanız etkili bir araç değildir. Aynı anda birden fazla sayfayı taramak istiyorsanız sayfa beslemeli tarayıcı daha iyi bir seçenektir. Bu belge tarayıcı, her taramadan sonra sayfayı manuel olarak değiştirmenize gerek kalmadan birden fazla sayfayı otomatik olarak tek seferde tarayacaktır. Yaprak beslemeli bir tarayıcı ararken, yüksek çözünürlük, tarayıcının kullanım kolaylığı, güvenilirliği ve hızı kadar öncelikli değildir. Hızlı çalışan, dayanıklı ve yüklemesi kolay bir tarayıcı bulmak en iyisidir.

 • Taşınabilir Tarayıcı

Mobil tarama ihtiyaçlarınız varsa taşınabilir tarayıcılar tarama konusunda en iyi olmasalar da işi halledebilirler. En yüksek çözünürlüğe, büyük bir sayfa besleyiciye veya istenen diğer birçok özelliğe sahip olmasalar da, basit bir işlemle yeterli çözünürlüğü sunarlar.

Öne çıkan markalar ve modeller (Türkiye’ de satışta olan)

Türkiye’ de doküman tarayıcı cihazları konusunda en başarılı ve yaygın olarak öne çıkan markalar Canon ve Hp’ dir. Bunları Xerox, Fujitsu, Kodak, Brother ve diğer markalar takip eder.

Canon DR-C230, DR-C240, LIDE-300, LIDE-400 öne çıkan tarayıcı modelleridir. (Özellikleri ve fiyatlarını incelemek için ilgili model tıklayınız)

Hp Pro-2500, Pro-3000, Pro-2600, Pro-3600 tarayıcı modellerinden bazılarıdır.

Xerox Documate D35 ADF’ li başarılı bir tarayıcı modelidir.

Yorum yaz

Uyarı: Yorum Metni 25 ile 1000 karakter arasında olmalıdır!
Uyarı: Adınız 3 ile 25 karakter arasında olmalıdır!
Uyarı: Geçersiz e-posta kimliği!
Doğrulama Kodu

En son gelenler

İlgili makaleler

İlgili ürünler

İndirim
-18%

Canon Image Formula Dr-C230 Tarayıcı

Bitiş süresi:
18.000,00 ₺ 22.078,63 ₺
İndirim
-9%

Canon Dr-C240 A4 Dublex Doküman Tarayıcı

Bitiş süresi:
29.400,00 ₺ 32.310,19 ₺
Stok yok